منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : شنبه 15 دي 1397     |     کد : 936

جلسه بررسی نحوه اجرایی سازی چشم انداز و احکام برنامه پنجساله شهرداری تبریز با حضور مدیران شهرداری برگزار گردید

در ابتدای این جلسه مهندس موحد نیا معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز گفت همه مباحثی که در جلسه مطرح می شود، درباره شهری است که جایگاهی ویژه و خاص در تاریخ، پیشینه و اقتصاد کشور دارد

در ابتدای این جلسه مهندس موحد نیا معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز گفت همه مباحثی که در جلسه مطرح می شود، درباره شهری است که جایگاهی ویژه و خاص در تاریخ، پیشینه و اقتصاد کشور دارد قطعا اداره چنین شهری نیاز به برنامه و استفاده از تمامی تجارب علمی دارد تا این شهر در تراز شهرهای توسعه یافته به معنای واقعی کلمه شهر اولین ها اداره شود.

موحد نیا  ادامه داد:‌ بی تردید اداره شهر تبریز نیاز به همدلی و هماهنگی میان مسئولین شهری را می طلبد و باید همه مدیران شهری کمک کنند تا  شهرداری تبریز در اداره این شهر به بهترین شکل ممکن عمل کند تا الگویی برای سایر شهرهای کشور باشد.
وی افزود : حال که شهرداری تبریز  مصمم شده برنامه پنج ساله خود را پیاده سازی نماید و اهداف بودجه سال آینده نیز باید با این برنامه مطابقت داشته باشد. امیدواریم با تعامل مناسبی که میان شهرداری تبریز و دستگاه‌های اجرایی برقرار می‌شود برنامه پنج ساله شهرداری علمی‌تر و اجرایی تر به ثمر برسد. در همین راستا از همه مدیران می خواهیم با صبر، علاقه مندی و رویکرد کمک به مجموعه مدیریت شهری، در تدوین این برنامه مشارکت داشته و در جهت تحقق آن اقدامات موثر انجام دهند.
در ادامه جلسه دکتر محمد باقر بهشتی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز ضمن اشاره به تدوین برنامه پنجساله به روش اصولی، علمی و با رعایت تمامی جوانب برای اولین بار در شهر تبریز  در مورد برنامه پنجساله شهرداری تبریز اظهار داشت که تدوین این برنامه باید طوری باشد که حس تعلق خاطر پیشرفت متوازن شهر و امیدواری شهروندان برای مدیریت شهری مطلوب احساس شود.
وی افزود برنامه و بودجه سالانه  شهرداری تبریز باید با این برنامه ارتباط داشته و آیتم های مختلف این برنامه در تدوین برنامه و بودجه سالهای آینده در نظر گرفته شده و همچنین نقاط ضعف و قوت آن هم شناسایی و حل و فصل شود.  
در ادامه جلسه مدیران شهرداری هر کدام نظرات خود را در مورد این برنامه بیان نمودند. و در فرایند اجرایی شدن آن در برنامه و بودجه سالانه تاکید داشتند و همچنین بر اشتراک مساعی با دستگاههای دخیل در حوزه مدیریت شهری تبریز به منظور کاهش هزینه های توسعه شهری و تحقق مدیریت هماهنگ شهری تاکید داشتند .


یعقوب قلندری نژاد