منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 21 شهريور 1397     |     کد : 866

کارگاه تخصصی ماده صد برای معاونین و مسئولین شهرسازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، مدیرکل نوسازی و تحول اداری از برگزاری کارگاه تخصصی کمیسیون ماده صد برای معاونین و مسئولین حوزه شهرسازی ؛ مدیران اجرای احکام، دبیران ماده صد و مامورین اجرای احکام خبر داد.

دکتر ثابتی بر لزوم برگزاری این کارگاه در محمل های زمانی مختلف هر سال تاکید نموده واظهار داشتند که وحدت رویه، هماهنگی و شناخت مجاری قانونی در این باره بسیار راه گشا بوده و زمینه رضایت شهروندان از خدمات شهرداری را بوجود خواهد آورد.
در ادامه ایشان افزودند طرح رسیدگی به تخلفات ساختمانی یکی از موضوعاتی است که همواره کارشناسان حوزه شهرسازی و ماده صد با آن مواجه بوده و سعی در اجرای صحیح آن دارند ولی از طرفی تعدد قوانین، ناهماهنگی در جاری نمودن این فرآیند و چالش های حقوقی این مبحث، موجب نارضایتی و دو استاندارده شدن اقدامات شده و معضلات ذی مدخلی را پدید می آورد.
وی با تشریح عملکرد کمیسیون ماده 100 شهرداری این کمیسیون را دارای جایگاه مستقلی دانسته و اظهار نمود کمیسیون ماده 100 شهرداری مرجع شبه قضایی بوده و وظیفه پیشگیری از گسترش ناموزون و غیراصولی ساختمان ها را دارد و در واقع این کمیسیون مرجع صالح برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی است.
 


روابط عمومی
نوشته شده در   چهارشنبه 21 شهريور 1397  ساعت  11:28   توسط   روابط عمومی " بهبودیان    تعداد بازدید  106
ویرایش شده در چهارشنبه 21 شهريور 1397 ساعت 12:24 توسط روابط عمومی " بهبودیان
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :