منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398     |     کد : 1138

در برنامه تلویزیونی " تبریزیم" شبکه استانی سهند مطرح شد:

پیشنهاد 3580 میلیارد تومانی شهرداری تبریز برای بودجه سال 99

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز با تاکید بر تدوین به موقع بودجه سال 99 گفت: رقم بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز بر اساس ترکیبی از میزان تحقق بودجه ۹ ماهه سال 98 و سه ماهه چهارم سال 97 تعیین شده است.

مرتضی موحد نیا با حضور در برنامه تلویزیونی " تبریزیم" شبکه استانی سهند از تقدیم بودجه  شهرداری تبریز  به شورای اسلامی شهر خبر داد و گفت: بودجه  3580 میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری تبریز بر اساس ترکیبی از میزان تحقق بودجه ۹ ماهه سال جاری و سه ماهه چهارم سال 97 تعیین شده است.
 
وی افزود: تحقق ۷۵ درصدی بودجه ۹ ماهه سال جاری طی چند سال گذشته بی سابقه است و بر همین اساس بودجه سال آینده ۳ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان تعیین شد.
 
موحد نیا همچنین با اشاره به رابطه مستقیم انتظارات شهروندان و تنظیم برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت شهرداری تبریز ادامه داد: به همین منظور فراخوان نظام پیشنهادات مبنی بر انتظارات شهروندان از شهرداری تبریز صادر و حدود 300 درخواست در بودجه سال آینده لحاظ شده است.
 
وی قابل سنجش بودن عملکرد شهرداری تبریز را از مهمترین ویژگی های بودجه سال آینده بر مبنای برنامه 5 ساله و چشم انداز 12 ساله شهرداری تبریز دانست.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز همچنین در ادامه سخنان خود از کاهش قابل توجه درآمد شهرداری تبریز از محل تغییر کاربری در سال 98 خبر داد و گفت: در سال های قبل تغییر کاربری مهمترین محل درآمد شهرداری تبریز بود و طبق برنامه 5 ساله این میزان به کمترین حد خود خواهد رسید.
 
مرتضی موحدنیا اظهار داشت: توزیع عادلانه خدمات در سطح شهر، افزایش سرانه پارک های محله ای، احداث پارک های موضوعی کودک و سالمندان، کاهش معضلات زیست محیطی با توسعه حمل و نقل ترکیبی و نوسازی آسفالت، محورهای پیشنهادات شهروندان و بودجه سال 99 شهرداری تبریز است.
 
وی با بیان اینکه در سال 98 بیش ترین توجه به اجرای پروژه قطار شهری شده است متذکر شد: بودجه مصوب برای مترو تبریز در سال جاری 138 میلیارد تومان بود ولی شهرداری تبریز از ابتدای سال تا کنون 263 میلیارد تومان تزریق کرده است.
 
موحد نیا توزیع آسفالت در سال 97 را 130 هزار تن و در سال 98 را 230 هزار تن اعلام کرد.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز گفت: برخلاف دستگاه های دیگر شهرداری ها بودجه مصوب راخودشان تامین وهزینه می کنند و قرار است کارکنان شهرداری تبریز با تلاش خود در طول سال آینده بودجه 99 را محقق کنند.
 
موحدنیا افزود: در همین راستا شهرداری تبریز برای افزایش مضاعف انگیزه، طرح های مختلف آزمون شایستگی و ساماندهی کارکنان را اجرا می کند تا با همدلی بتواند رضایتمندی صد در صدی شهروندان را کسب کند.
 
 


یعقوب قلندری نژاد