منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : شنبه 31 فروردين 1398     |     کد : 1033

مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری تبریز:

آغاز مهندسی مجدد ساختار سازمانی شهرداری تبریز در سال 98

مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری تبریز از اجرای طرح مهندسی مجدد(اصلاح) ساختار سازمانی شهرداری تبریز در سال 98 خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز، سید محمد ثابتی با تاکید بر اهمیت اجرای کامل ساختار سازمانی ابلاغی از سوی سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور گفت: شهرداری تبریز مصمم است طرح بروز رسانی ساختار سازمانی بر اساس سیاست های کلان خود به اتمام برساند.

وی اظهار کرد: سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور مجوز تعیین سه هزار و 838 پست سازمانی به شهرداری تبریز ابلاغ کرده است و بر اساس نیازسنجی های انجام شده با برگزاری جلسات مشترک با مدیران ستادی، مناطق و سازمان ها، فرآیند تهیه کلیات ساختار سازمانی جدید، مراحل پایانی خود را طی می کند.

ثابتی با اشاره به ضرورت بازنگری در ساختار تشکیلاتی شهرداری تبریز در سال جاری تصریح کرد: یکی از اهداف و ارکان این طرح جامع، ارتقاء بهره وری مجموعه شهرداری تبریز است.

مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری تبریز یادآور شد: با توجه به گذشت دو سال از ابلاغ ساختار در حال اجرای شهرداری تبریز نقاط ضعف و قدرت آن توسط دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری تبریز احصا شده است.

سید محمد ثابتی ادامه داد: با توجه به بررسی های انجام شده، ساختار سازمانی کارآمدتر با هماهنگی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال جاری در بدنه شهرداری تبریز اجرایی می شود.

وی عنوان کرد: به دنبال تغییر مثبت نگرش و سیاست های مسولان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خصوص متناسب سازی ساختار ابلاغی، فرایند بازنگری آن توسط کارشناسان این دفتر آغاز شده است.

ثابتی خاطر نشان کرد: فرآیند بازنگری ساختار سازمانی جدید با اعمال سیاست های کلان شهرداری تبریز آغاز شد و پس از آسیب شناسی وضع موجود و با برگزاری جلسات مشترک نخبگان و کارشناسان سازمان های مشابه پیشرفت خوبی دارد و شهردار محترم تبریز در جریان کلیات اجرای این بازنگری قرار دارد.
 


یعقوب قلندری نژاد